• 1 z 3

• (1 ks) Skladem
254 Kč
Kategorie: PC

Grand Prix 2 je legendární závodní simulátor, který vyvinula a vydala společnost MicroProse v roce 1996 pro PC. Hra byla navržena tak, aby realisticky simulovala závody Formule 1 na sezónu 1994. Představuje druhý díl v sérii závodních her od Geoffa Crammonda, známého pro svou precizní simulaci a důraz na detaily.

Klíčové body:

1. Realismus a fyzika: Grand Prix 2 byla průlomová svou realistickou fyzikou a detailním simulováním chování vozů Formule 1. Vozidla reagovala na různé podmínky na trati, jako je počasí, opotřebení pneumatik, a mechanické poruchy. Pro svou dobu šlo o velmi pokročilou simulaci.

2. Oficiální licence: Hra byla založena na sezóně Formule 1 v roce 1994 a obsahovala všechny oficiální týmy, vozy, jezdce a tratě z tohoto ročníku, včetně legendárních jmen jako Williams, Benetton, Ferrari a dalších.

3. Detailní tratě: Všechny tratě v GP2 byly pečlivě vymodelovány podle skutečných okruhů z kalendáře F1 1994, jako je Monaco, Silverstone, Suzuka nebo Interlagos. Traťový design byl navržen tak, aby co nejvěrněji simuloval reálné závodní podmínky.

4. Přizpůsobení a nastavení vozů: Hra umožňovala hráčům detailně nastavit své vozy, včetně konfigurace přítlačných křídel, převodových stupňů, pneumatik a dalších parametrů, což umožnilo hráčům přizpůsobit vůz jejich jezdeckému stylu a podmínkám na trati.

5. Různé herní režimy: Hráči si mohli zvolit z několika režimů, včetně rychlého závodu, časovky, tréninkových jízd a kompletního šampionátu F1. K dispozici byly i různé úrovně obtížnosti a asistence, což dělalo hru přístupnou pro začátečníky i zkušené hráče.

6. Grafika a technická stránka: Grand Prix 2 vynikala svou tehdy pokročilou grafikou, která zahrnovala detailní modely vozů, realistické animace kolizí a efekty počasí. I když grafika dnes může působit zastarale, ve své době byla považována za špičkovou.

7. Umělá inteligence (AI): GP2 byla známá svou pokročilou AI, která realisticky simulovala chování soupeřů na trati. Ostatní vozy se chovaly jako skuteční závodníci, bojovaly o pozice, reagovaly na chyby hráče i na incidenty během závodů.

8. Podpora modifikací: Jedním z velkých přínosů hry byla komunita fanoušků, která vytvářela různé modifikace, včetně aktualizovaných vozů, tratí a jezdců pro různé sezóny F1, čímž prodloužila životnost hry.

Grand Prix 2 je dodnes považována za jednu z nejlepších závodních simulací a položila základ mnoha budoucím závodním hrám, včetně dalších dílů této série.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.