Harry potter and the prisoner of azkaban (platinum)

2QV18

  • (1 ks) Skladem
314 Kč
Kategorie: Playstation
 

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban je akční adventura založená na třetí knize a filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu. Hra byla vydána v roce 2004 pro PlayStation 2, Xbox, GameCube, PC, Game Boy Advance a Mac. Každá verze měla mírně odlišnou hratelnost, ale základní koncept zůstal stejný. Hru vyvinulo studio EA UK a vydala společnost Electronic Arts.


Hratelnost a mechaniky

  • Týmová hra – Poprvé v sérii mohou hráči přepínat mezi Harrym, Ronem a Hermionou, přičemž každý má unikátní schopnosti.
  • Nové kouzla – Postavy se učí nová kouzla jako Lumos Duo, Carpe Retractum, Glacius nebo Expecto Patronum.
  • Zkoumání Bradavic – Hráči mohou volně prozkoumávat hrad, řešit hádanky a hledat sběratelské předměty.
  • Kouzelné bytosti – Hra obsahuje nové nepřátele, včetně Mozkomorů, Klofana, skřetů a dalších magických tvorů.
  • Létání na Klofanovi – Harry může létat na Klofanovi (Hippogriff Buckbeak) a prozkoumávat okolí.
  • Minihry a vedlejší úkoly – Např. sbírání Bertíkových fazolek, výzvy ve famfrpálu a kouzelnické souboje.

Rozdíly mezi verzemi

  • PS2, Xbox, GameCube – Nejlépe vypadající verze, plně 3D svět, lepší grafika a animace.
  • PC – Podobná konzolovým verzím, ale s jiným systémem ovládání a rozložením úkolů.
  • Game Boy AdvanceIzometrická 2D adventura s tahovými souboji, připomínající RPG styl.

Přijetí a hodnocení

Hra byla dobře přijata, chválena byla věrnost příběhu, zábavné hádanky a kouzelná atmosféra. Kritika směřovala na krátkou herní dobu, jednoduchou obtížnost a někdy toporné ovládání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Bezpečnostní kontrola